Ksawerowskie Pożegnanie Lata

  • 15.09.2022, 08:59
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia uczestników festynu "Ksawerowskie Pożegnanie Lata",… Urząd Gminy Fajsławice Uczestnicy festynu "Ksawerowskie Pożegnanie Lata", 11 września 2022r.

Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczne festyny organizowane przy świetlicy wiejskiej w Ksawerówce. Były bardzo udane. Z myślą, by kontynuować tą tradycję Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce zorganizowało festyn  ‘Ksawerowskie Pożegnanie Lata’. Okazją do świętowania była również nowa inwestycja na świetlicy wiejskiej. Budynek nabrał nowego wyglądu dzięki wymianie poszycia dachowego. Było ono możliwe dzięki dofinansowaniu jakie otrzymała jednostka OSP w Ksawerówce z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie oraz wsparciu finansowym z budżetu Gminy Fajsławice. Nasze operatywne Członkinie koła przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Czajnia” z Tomaszowa Lubelskiego dostały środki finansowe z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, które wykorzystały w szczytnym celu.

Idea zrobienia czegoś dobrego z myślą o innych, grupa osób, która ma niesłabnące chęci do działania i posiadanie środków finansowych na ich realizację, to przepis na gwarantowany sukces.  Jedyne czego nie można zaplanować to pogoda. A niedziela 11 września 2022r. była pochmurna i deszczowa.

Wydawałoby się, że impreza okaże się fiaskiem – nic bardziej mylnego. Faktem jest, że organizatorzy musieli zrezygnować z niektórych działań zaplanowanych na świeżym powietrzu, ale całe spotkanie przeniesione do środka budynku świetlicy wiejskiej było wyjątkowo udane. Dobra muzyka, pyszne lokalne jedzenie i słodkie wypieki przygotowane przez Panie z koła gospodyń i mieszkańców wsi Ksawerówka, gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci, które poprowadziła Marysia Madej, tańce i wspólne rozmowy sprawiły, że nikt nie myślał o deszczowej aurze za oknem, a dobry humor towarzyszył każdemu. Atmosferę tworzą bowiem ludzie!

Gospodynie serwowały gorący, aromatyczny forszmak, pierogi, kiełbaski z grilla, smaczne przekąski i pyszne domowe wypieki. Zaprzyjaźnione KGW „Kreatywne Marysieńki” w Marysinie serwowały smażone zakręcone ziemniaki, a wszystkim czas umilała oprawa muzyczna DJ JOKER-a oraz występy zespołu śpiewaczego „Siedliszczanki”, okraszone oryginalnymi żartami Pani Teresy Sagan.

Przedstawiciele Samorządu Gminy Fajsławice Wójt Janusz Pędzisz i Zastępca Wójta Mieczysław Paluch, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Michalak, a także Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach również  gościli na spotkaniu i bawili się wyśmienicie.

Składamy serdeczne gratulacje Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w „Razem Lepiej” w Ksawerówce oraz wszystkim zaangażowanym za inicjatywę, przygotowanie tego atrakcyjnego wydarzenia i wspaniałą gościnę. Dziękujemy za pamięć i zaproszenie. Mamy nadzieję, że letni festyn w Ksawerówce stanie się już tradycją. Czekamy z niecierpliwością na kolejną już za rok.

Aleksandra Granat

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe