Dożynki Prezydenckie 2022

  • 14.09.2022, 08:33
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia delegację Gminy Fajsławice z Parą prezydencką podczas… KGW "Kreatywne Marysienki" w Marysinie Delegacja Gminy Fajsławice z Para prezydencką podczas uroczystości Dożynek Prezydenckich w Warszawie, 11 września 2022r.

Gmina Fajsławice niejednokrotnie składała dziękczynienie za zebrane w tym roku polny, biorąc udział w wielu uroczystościach dożynkowych począwszy od własnych - parafialno – gminnych, będących częścią Wojewódzkiego Święta Ziół, po uroczystości powiatowe, skupiające gminy powiatu krasnostawskiego, jak i lokalne - parafialne w Siedlikach Drugich. Zwieńczeniem i jednocześnie podsumowaniem okresu dożynkowego była obecność delegacji Gminy Fajsławice podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie.

Dnia 11 września 2022r. w ogrodach Belwederu wśród wystawców znalazło się również stoisko promocyjne Gminy Fajsławice z piękna prezentacją dobrodziejstw fajsławickiej ziemi. Ambasadorami Gminy Fajsławice podczas tej wyjątkowej uroczystości były członkinie kół gospodyń wiejskich: Anna Wójcik z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach oraz  Karolina Wójcik i Paulina Skuła z KGW „Kreatywne Marysieńki” w Marysinie, które prezentowały Parze Prezydenckiej nasze lokalne produkty: fajsławickie zioła, soki i syropy na bazie ziół, chleb z masłem ziołowo-czosnkowym, pasztet z cukinii okraszony ziołowym sosem, a także słodkie, domowe wypieki. Parze Prezydenckiej smakowała szczególnie Zupa Chłopska Fajsławicka, która wpisana jest na ministerialna Listę Produktów Tradycyjnych. Na naszym stoisku gościli również przedstawiciele Województwa Lubelskiego – Członek Zarządu Zdzisław Szwed oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Ewa Szałachwiej.

Jesteśmy dumni, że jako jedyna gmina z terenu powiatu krasnostawskiego mogliśmy gościć na tak wyjątkowej uroczystości. To było nowe, cenne doświadczenie dla naszych Pań, które na pewno zaowocuje  w ich dalszej działalności.

Dziękujemy serdecznie naszym Gospodyniom za zaangażowanie i promocję naszej gminy podczas Prezydenckiego Święta Plonów.

Słowa podziękowanie składamy na ręce Pani Feliksy Gorzkowskiej za pomoc w przygotowaniach i organizacji wyjazdu naszej delegacji, a także Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach  Wojciecha Husa.

 

Aleksandra Granat

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe