Dożynki Parafialne w Siedliskach 2022

  • 13.09.2022, 18:36
  • Aleksandra Granat
djęcie przedstawiamMieszkańców Siedlisk Drugich Wschód podczas Dożynek… Urząd Gminy Fajsławice Mieszkańcy Siedlisk Drugich Wschód podczas Dożynek Parafialnych, 11 września 2022r.

W niedzielne przedpołudnie, 11 września 2022r. mieszkańcy parafii Królowej Pokoju w Siedliskach Drugich dziękowali za zebrane tegoroczne plony. To szczególne święto  wieńczy trud pracy rolników i kończy okres żniwny. W tym roku uroczystość przygotowali mieszkańcy wsi Siedliska Drugie Wschód. Starostami dożynek byli Anna Kasprzak i Zdzisław Rubaszka, którzy wraz z delegacją niosącą piękny wieniec dożynkowy reprezentowali całą społeczność pracujących na roli.

Mszę Świętą dziękczynną odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Woźniak. Podczas liturgii został poświęcony chleb dożynkowy, a także piękny wieniec żniwny

W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz, Zastępca Wójta Mieczysław Paluch oraz Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Michalak. Wójt Gminy złożył wyrazy szacunku i wdzięczności dla ciężkiej, codziennej pracy rolników. Dziękował Bogu za błogosławieństwo i tegoroczne zebrane plony. Swoje podziękowania skierował również do organizatorów za piękne przygotowanie uroczystości.

Po zakończonej liturgii wszyscy obecni częstowali się dożynkowym chlebem oraz pysznymi domowymi ciastami, które przygotowały mieszkanki Siedlisk Drugich Wschód.

Aleksandra Granat

Zdjęcia (22)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe