Zbiornik wodny otwarty!

  • 24.05.2022, 12:52
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia przecięcie wstęgi podczas otwarcia zrewitalizowanego… Urząd Gminy Fajsławice Otwarcie zrewitalizowanego zbiornika wodnego w Fajsławicach

W ubiegłą niedzielę, 22 maja 2022r. Gmina Fajsławice wraz z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego w Fajsławicach uroczyście otworzyli zbiornik wodny w Fajsławicach, który w ubiegłym roku przeszedł gruntowną rewitalizację. W efekcie powstało piękne, atrakcyjne miejsce odpoczynku w otoczeniu przyrody, z którego dziś mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy i turyści.

Uroczystość rozpoczęto symbolicznym przecięciem wstęgi, a także  poświęcenie miejsca i krótką modlitwą, którą poprowadził ks. Marcin Smalec.

Wydarzenie było okazją do złożenia podziękowań wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej inwestycji. Jej realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, dlatego w uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego, a był nim Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed

Wójt Gminy Janusz Pędzisz podziękował również osobom, które przez cały okres prac rewitalizacyjnych były zaangażowane i służyły pomocą w ich realizacji. Pamiątkowe grawertony i podziękowania otrzymali pan Dariusz Janiszek, Tadeusz Błaziak oraz Tomasz Skrzypacz. Wyrazy wdzięczności przyjęli również pan Mateusz i Damian Bubicz, którzy na co dzień dbają o to miejsce.

Częścią wydarzenia były zawody wędkarskie, przeprowadzone w dwóch kategoriach – dla dorosłych i dla dzieci. O wygranej decydowała waga złowionych ryb, a zawodnicy walczyli o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wśród 15 młodych zawodników I miejsce wywalczył Radosław Kostka, na II miejscu znalazła się Jagoda Skrzypacz, a trzecie miejsce na podium zajęli Wojciech i Karol Błaziak. Wśród dorosłych najlepszy okazał się Stanisław Pasieczny, drugi Damian Bubicz, a trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Błaziak. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego, które ufundował Wójt Gminy Fajsławice.

Obecni na wydarzeniu, mieli okazję zobaczyć wystawę zdjęć, obrazujących kolejne etapy prac rewitalizacyjnych takich jak pogłębianie i oczyszczenie zbiornika, umocnienie grobli, budowę chodnika, montaż oświetlenia, ławek, a także nasadzenia drzew i krzewów. Dla najmłodszych Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach zorganizował gry i zabawy.

Uczestnicy spędzili miłe popołudnie na świeżym powietrzu przy wspólnym grillowaniu, o które zadbał pan Dariusz Janiszek. Chętni mogli skosztować słodkich wypieków, przygotowanych przez Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, KGW „Kreatywne Marysieńki” w Marysinie i KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce, a także smacznych przekąsek, które przygotowały Panie z Ukrainy, mieszkające obecnie w Punkcie Pomocy w Boniewie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości i byli obecni z nami w tym szczególnym dniu.

Aleksandra Granat

Zdjęcia (84)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe