VII edycja ogólnopolskiego konkursu „Bitwa Regionów”

• 24.05.2022, 12:41
VII edycja ogólnopolskiego konkursu „Bitwa Regionów” Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Plakat informacyjny VII edycji ogólnopolskiego konkursu "Bitwa Regionów"

Trwa nabór do VII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

W tym roku konkurs będzie przebiegać w trzech etapach. Zaplanowano łącznie 257 wydarzeń, w tym 240 powiatowych, 16 wojewódzkich i 1 ogólnopolski finał ogólnopolski. W trakcie wszystkich wydarzeń KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w regulaminie.

Etap I – wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych Piknikach z PRODUKTEM POLSKIM.

Etap II – 10 KGW, które zdobędą najwyższą liczbę punktów w danym województwie, zostaną zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.

Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego .

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bitwaregionow.pl

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 maja 2022 r.

Pierwsze wydarzenia zaplanowane są już 4 czerwca 2022!