WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W PROMOCJI PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH W POLSCE I UKRAINIE

  • 21.04.2022, 14:30
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia Potrawy tradycyjne przygotowane przez Ukraińców w… Urząd Gminy Fajsławice Potrawy tradycyjne przygotowane przez Ukraińców w ramach spotkania "Wymiana doświadczeń w promocji produktów tradycyjnych w Polsce i Ukrainie", 20 kwietnia 2022r., Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie

Dnia 20 kwietnia 2022r. w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie odbyło się interesujące spotkanie przedstawicieli naszej i ukraińskiej społeczności.

Tematem wydarzenia zorganizowanego przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego przy współudziale Województwa Lubelskiego i Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie była wymiana doświadczeń w promocji produktów tradycyjnych w Polsce i Ukrainie.

Spotkanie poprowadziła pani Wioletta Wilkos – prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej. Oddział Polskiej Izby Produktu Lokalnego i Regionalnego w Lublinie reprezentowali prezes oddziału Urszula Jurycka wraz z mężem Marcinem, a także Małgorzata i Tomasz Solis, który dodatkowo wystąpił jako przedstawiciel Sejmiku Województwa Lubelskiego. Samorząd Gminy Fajsławice reprezentował Wójt gminy Janusz Pędzisz, zastępca wójta Mieczysław Paluch, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach Wojciech Hus, a także  Przewodniczący i radni Rady Gminy Fajsławice.

Mieszkający obecnie na terenie gminy Fajsławice uchodźcy z Ukrainy przygotowali potrawy typowo ukraińskie, wywodzące się z ich kultury, mające wielopokoleniową tradycję. Podczas spotkania można było spróbować ukraińskich pielmieni, placków serowych, sałatki z tuńczykiem, naleśniki nadziewane pieczarkami, a także torcik z wątróbki, ‘zielony’ barszcz, który w Polsce przypomina szczawiankę. Nasi sąsiedzi mieli okazję spróbować fajsławickiej zupy chłopskiej, którą przygotowała pani Feliksa Gorzkowska – prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice, a także lubelskiego cebularza. W miłej atmosferze uczestnicy opowiadali sobie jakie lokalne potrawy i produkty goszczą na ich stołach i w codziennej kuchni, chętnie wymienili się przepisami i uwagami dotyczącymi kulinarnych dodatków i przypraw do potraw - niekiedy podobnych , a niekiedy zgoła różnych od naszych rodzimych.

Nie zabrakło słów wdzięczności i podziękowań ze strony Ukraińców, którzy znaleźli pomoc i schronienie na terenie Polski, uciekając przed wojną. Z naszej strony natomiast uchodźcy otrzymali zapewnienie wsparcia i bezpieczeństwa w tym trudnym dla nich czasie. 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe