Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

• 10.01.2022, 15:49
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy Lubelski Urząd Wojewódzki

Od stycznia 2022 r. wprowadzono nowe świadczenie – Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, będące elementem Polskiego Ładu. W jego ramach rodzice najmłodszych dzieci mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe, które będzie niezależne od dochodów rodziny, a środki nie będą opodatkowane.

Świadczenie przysługiwać będzie na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do ukończonego 35. miesiąca życia.

Wniosek o nowe świadczenie rodzice będą mogli złożyć od 1 stycznia 2022 r. wyłącznie online – za pośrednictwem portalu Empatia, PUE ZUS lub bankowości elektronicznej. Przyznaniem i wypłatą świadczenia zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Mieszkańcy gminy Fajsławice, którzy nie mają jeszcze profilu PUE mogą przyjść na spotkanie z ekspertem ZUS, który założy profil PUE dla każdego chętnego mieszkańca. Spotkanie odbędzie się w budynku Urzędu Gminy Fajsławice (I piętro) 27 stycznia 2022r. w godzinach od 9:00 do 13:00. Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty i numer rachunku bankowego do złożenia wniosku.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o rodzinnym kapitale opiekuńczym w linku poniżej: