Pomagamy 6-letniej Zuzi !!!

  • 29.09.2021, 13:19
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia informację o Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów… Urząd Gminy Fajsławice Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice
Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy Fajsławice oraz Stowarzyszenie Manufaktura Futbolu po raz drugi organizują Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice, który odbędzie się w niedzielę 10 października 2021r. na boisku przy budynku Urzędu Gminy Fajsławice, w godzinach od 12:00 do 18:00.

Tym razem celem tej wspaniałej akcji będzie wsparcie 6-letniej Zuzi Marzec, która urodziła się z hipoplazją nerwów wzrokowych oraz siatkówki. Z powodu dużej wady wzroku dziewczynka nie jest w stanie uczyć się pisma w czarnodruku i czytania. W codziennym funkcjonowaniu stale potrzebuje pomocy i opieki rodziców lub osoby dorosłej. Od urodzenia i zdiagnozowania wady  jest regularnie rehabilitowana przez wyspecjalizowaną kadrę tyflopedagogów. Od 3 roku życia jest codziennie dowożona do przedszkola specjalnego.

Dziewczynka rozpoczyna naukę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie w klasie zerowej. Aby ułatwić jej ten edukacyjny start rodzice planują zakup specjalnej maszyny brajlowskiej Perkins, która da Zuzi możliwość nauki pisania i czytania w warunkach domowych bez konieczności wypożyczania jej ze szkoły, co byłoby dla opiekunów dużym obciążeniem.  W obliczu aktualnej sytuacji epidemicznej i ewentualnego wprowadzenia nauczania zdalnego, maszyna będzie niezbędna. Zuzia będzie wykorzystywać ją do końca edukacji szkolnej.

Koszt zakupu tego urządzenia wynosi 4 500 zł. To duży wydatek dla rodziny Zuzi, dlatego organizatorzy turnieju pragną pomóc jej zebrać fundusze. Podczas zawodów przeprowadzone będą licytacje sportowych gadżetów, książek i fantów.

Od dziś do 8 października br.będzie przeprowadzona zbiórka fantów na licytację, które można ofiarować na ten szczytny cel. Chętnych, którzy chcieliby w ten sposób wesprzeć naszą akcję, zachęcamy do przynoszenia fantów do budynku Urzędu Gminy (pokój nr 5) lub do Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach. 

Dla obecnych dzieci organizatorzy przygotowali mnóstwo zabaw i atrakcji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w organizowanym turnieju i włączenia się  w akcję charytatywną dla 6-letniej Zuzi.

Osoby, które nie będą mogły być z nami w dniu turnieju, zachęcamy do przekazywania wpłat na konto podane w linku poniżej:

link do zrzutki https://zrzutka.pl/4dc8v5

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe