III Jarmark Królewski w Rybczewicach

  • 25.08.2021, 12:42
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia dekorację III Jarmarku Królewskiego w Rybczewicach… Urząd Gminy Fajsławice III Jarmark Królewski w Rybczewicach 2021
W ubiegłą niedzielę, 22 sierpnia 2021r. gmina Fajsławice po raz trzeci wzięła udział w Jarmarku Królewskim w Rybczewicach. Organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji: stoisko historyczne i myśliwskie, stoiska promocyjne zaproszonych gmin, rękodzielników i twórców ludowych, zawody wędkarskie, występy zespołów śpiewaczych i kapel ludowych, konkursy kulinarne, animacje dla najmłodszych, a także warsztaty tworzenia bukietów i lot balonem na uwięzi.

Gminę Fajsławice promowały Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, które serwowały na stoisku pyszne fajsławickie specjały. Na scenie wystąpiły również nasze zespoły śpiewacze – Fajsławianki i Siedliszczanki, które swoim śpiewem ubogaciły to wydarzenie. Naszą delegację wsparł swoją obecnością Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Michalak, a także lokalni rękodzielnicy Pan Ryszard i Maria Wójcik.

            Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach wzięły również udział w organizowanym konkursie kulinarnym, którego tematem przewodnim były w tym roku jabłka. W kategorii „Jabłkowe napitki” zgłoszono Nalewkę jabłkowo-cynamonową przygotowaną przez Jolantę Greczkowską,  natomiast w kategorii „Szarlotka” – Anna Wójcik przygotowała Fantazję jabłkową, która nie miała sobie równych i zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Ponadto podczas wydarzenia odbył się konkurs BHP organizowany przez KRUS Placówkę Terenową w Piaskach. Tu również nasze gospodynie spróbowały swoich sił z sukcesem pani Jolanty Greczkowskiej, która już nie pierwszy raz wykazała się dużą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym i zdobyła nagrodę w konkursie.

Wójt Gminy Fajsławice składa serdeczne podziękowania Paniom z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach oraz gminnym zespołom śpiewaczym za piękne reprezentowanie naszej gminy.

Aleksandra Granat

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe