50 lat razem...

  • 24.08.2021, 15:20
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia kwiaty i upominki przygotowane na Jubileusz 50-lecia… Urząd Gminy Fajsławice Kwiaty i upominki przygotowana na Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Już po raz drugi w tym roku w gminie Fajsławice odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. 10 par małżeństw, które w 1971r. powiedziało sobie sakramentalne „TAK” doczekało się tej wyjątkowej rocznicy ślubu.

20 sierpnia 2021r. na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach zjawili się:

Teresa i Wiesław Błaziak

Maria i Stanisław Bochniak

Zofia i Kazimierz Chmiel

Zofia i Kazimierz Polscy

Maria i Alfred Rozwałka

Krystyna i Kazimierz Ruszniak

Niestety ze względów zdrowotnych 4 pary nie mogły uczestniczyć w przygotowanej uroczystości: Emilia i Krzysztof Kusiak, Alicja i Tadeusz Mazur, Janina i Bohdan Olech, Bolesława i Tadeusz Pitucha.         

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, od których Jubilaci otrzymali moc życzeń, gratulacji i błogosławieństwa na dalsze wspólne lata. Byli to Starosta Krasnostawski Andrzej Leńczuk, ks. Marcin Smalec, Przewodniczący Rady Gminy Fajsławice Sławomir Michalak , a także Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich Marian Bogusz oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Fajsławicach Iwona Sobczuk.

Wójt Gminy Fajsławice podkreślił jak wyjątkowa i godna naśladowania szczególnie w dzisiejszych czasach, jest postawa obecnych małżonków, którzy dają piękny przykład walki o trwałość małżeńską młodemu pokoleniu.

Dla zebranych uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich pod kierownictwem Pani Jolanty Gorzkowskiej, przygotowali wspaniałą część artystyczną.

Uroczystym momentem było wręczenie Jubilatom Medali za Długoletnie pożycie małżeńskie oraz legitymacji przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, jak również pamiątkowych dyplomów, kwiatów i słodkich upominków. Jubilaci otrzymali również listy gratulacyjne z rąk starosty Andrzeja Leńczuka.

W miłej, spokojnej atmosferze, przy rozmowach i wspomnieniach zebrani świętowali swoją zlotą rocznicę ślubu.

Aleksandra Granat

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe