Sukces w pierwszym półfinale Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa 2021

  • 01.08.2021, 22:42
  • Aleksandra Granat
Sukces w pierwszym półfinale Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa 2021

Ruszyły półfinały Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, organizowanego przez Jednostkę Regionalną Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego.

Pierwszy z nich odbył się w piątek, 30 lipca 2021r. w Depułtyczach Królewskich k. Chełma. Tego dnia zmierzyły się Kola Gospodyń Wiejskich  z powiatów krasnostawskiego i włodawskiego. Każde z kół przygotowało konkursowe specjały i rękodzieło. Przypomnijmy, że rywalizacja dotyczyła trzech kategorii konkursowych:

·  Ciasto jak dawniej” na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy-posiadający co najmniej 25 letnią recepturę.

·  „Ziołowe skarby kulinarne”

·  „Serweta inspirowana tradycją” – na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy

W konkursie wzięły udział dwie drużyny z gminy Fajsławice: Koło Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce oraz Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. Nasze drużyny miały przygotowane ‘dzieła’ w każdej z kategorii, zasługujące na szczególne wyróżnienie, jednak poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a kół gospodyń wiejskich wiele.

Cieszymy się ogromnie, że potrawa przygotowana przez KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce zajęła I miejsce – był to Tymiankowo - rozmarynowy rarytas z dzika, który zachwycił podniebienia członków komisji.

Wydarzeniu towarzyszyło nagranie programu  „Lato z TVP 3 Lublin”,  w którym miały przyjemność wystąpić Panie z KGW prezentując zwycięską potrawę.

Laureatom gratulujemy a wszystkim Paniom dziękujemy za udział w konkursie i piękną promocję gminy Fajsławice.

W linku poniżej - fragment programu z udziałem Pań z KGW "Razem Lepiej" w Ksawerówce (8:45 min. nagarnia)

https://lublin.tvp.pl/55130869/30-lipca-2021-g-1800

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe