Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów - wygrane!!!

• 30.07.2021, 19:11
Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów - wygrane!!!
Gmina Fajsławice wzięła udział w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Urzędem Gminy Wojsławice. I To właśnie w Wojsławicach, 24 lipca 2021r. podczas kiermaszu odbył się Wojewódzki finał tego Konkursu.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach – na  najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy i na najlepszą potrawę regionalną.

Naszą gminę reprezentowały Członkinie Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet  w Fajsławicach i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice. Swoją obecnością i dobrym słowem wspierali je Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach Wojciech Hus.

Miło nam poinformować, że oba stowarzyszenia znalazły się na podium, zajmując I miejsca – w kategorii na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy:

1. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice w podkategorii napoje regionalne – za syrop z mięty – lemoniadę miętową
  2. Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, w podkategorii przetwory owocowe – za dżem agrestowo – malinowy z płatkami róży

Dodatkowo Strucla makowa babci Ani przygotowana przez Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach otrzymała wyróżnienie, a przygotowany przez Stowarzyszenie na  Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice zestaw nalewek ziołowych – (tymiankowa, piołunowa, lubczykowa i miętowa) - otrzymał nominację do nagrody „Perła”.

Naszym Paniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów kulinarnych.