INFORMACJA GMINNEGO BIURA SPISOWEGO W FAJSŁAWICACH

  • 21.05.2021, 12:34
  • Grzegorz Kosierb
        INFORMACJA   GMINNEGO BIURA SPISOWEGO W FAJSŁAWICACH
Od 4 maja br. swoją pracę przez telefon rozpoczęli rachmistrzowie spisowi, będą zdzwonić z numeru 22 828 88 88.

Rachmistrz spisowy ma nadany  oficjalny  identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe, zawierający imię i nazwisko, numer, godło , informację o przetwarzaniu danych osobowych.

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, decyzją Generalnego Komisarza Spisowego rachmistrzowie  nie będą realizować wywiadów bezpośrednich i odwiedzać respondentów w domach aż do odwołania. Osoby, które  pukają do drzwi i podają się za  rachmistrzów mogą być oszustami. Prosimy zgłaszać  takie przypadki na policję.

Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod Nr 22  279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/.

W przypadku wątpliwości  co do wiarygodności i rzetelności  rachmistrza spisowego, prosimy zaistniały incydent  niezwłocznie zgłaszać na infolinię spisową  pod Nr 22 279 99 99  lub do Gminnego Biura Spisowego w Fajsławicach tel.  81 5853053 lub 81 5853060.

Po weryfikacji rachmistrza i uzyskaniu pewności, że  dzwoni w  celu przeprowadzenia spisu, prosimy mieć na uwadze , że zgodnie z ustawą nie można odmówić mu podania danych.

Dane zbierane na potrzeby spisu są bezpieczne i nikomu nie zostaną przekazane. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Grzegorz Kosierb

Podziel się:


Pozostałe