Zimowe prace remontowe

  • 08.04.2021, 12:19
  • Aleksandra Granat
Zimowe prace remontowe
Okres zimowy Samorząd Gminy Fajsławice wykorzystał na przeprowadzenie prac remontowych w budynkach użyteczności publicznej. Kiedy na dworze pogoda nie pozwalała na prace nasi pracownicy gospodarczy przeprowadzili remonty w trzech budynkach gminnych.

Szeroki zakres prac wykonany został w budynku Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie, gdzie wyremontowano trzy pomieszczenia, które zaadaptowano na sale warsztatowo-zajęciowe. Jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, sale będą wykorzystywane do zajęć muzycznych, plastycznych czy też komputerowo-multimedialnych. Dodatkowo wyremontowane zostały dwa pomieszczenia – jedno przeznaczone na cele gospodarcze, drugie na działalność administracyjną Centrum Promocji Produktu Lokalnego i Gminnego Ośrodka Kultury, a także korytarz. W powyższych pomieszczeniach wykonano nowe powierzchnie ścian, które odmalowano, wymienione zostały również drzwi i ościeżnice. W salach warsztatowych i pomieszczeniu gospodarczym położono panele podłogowe. Wymienione zostało także górne oświetlenie - zamontowano nowe oprawy i energooszczędne żarówki. Wykonano również instalację oświetleniową w części piwnicznej, gdzie znajdują się piece CO.

W budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach na pierwszym piętrze wyremontowane zostały 4 pomieszczenia siedziby Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. W ramach prac wykonano niezbędne prace konserwatorskie po instalacji sieci CO, wykonano nowe powierzchnie ścian i sufitów wraz z malowaniem, położono panele podłogowe, a także zamontowano nowe włączniki elektryczne i gniazda zasilające.

Na tym samym piętrze odmalowane zostało również pomieszczenie, gdzie obecnie znajduje się siedziba Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Warto nadmienić, że w najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja budynku i prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół wraz z wykonaniem parkingu, co niewątpliwie poprawi walory estetyczne tego miejsca, a także będzie dużym ułatwieniem dla osób korzystających z usług Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach.

Podobne prace remontowe wykonano w dwóch pomieszczeniach Urzędu Stanu Cywilnego  znajdującego się w budynku Urzędu Gminy Fajsławice. Tu również podłogi pokryte zostały panelami, a sufity i ściany, z których usunięto starą boazerię odnowiono płytami gipsowymi i odmalowano. Nowe włączniki i gniazda zasilające oraz elementy dekoracyjne nadały pomieszczeniom świeży i nowy wygląd.

Dodatkowo w budynku urzędu gminy, od strony boiska sportowego wymieniono drzwi zewnętrzne i do pomieszczenia kotłowni.

Wójt Gminy Fajsławice serdecznie dziękuje swoim pracownikom za sprawną i solidnie wykonaną pracę.

Aleksandra Granat

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe