Sukcesy w tenisie stołowym

  • 29.03.2021, 13:43
  • Aleksandra Granat
Sukcesy w tenisie stołowym
Uczniowski Klub Sportowy „Żaczek” Fajsławice zbiera kolejne laury. Podczas dwudniowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym, które odbyły się w weekend 13-14 marca 2021r. w Niedźwiadzie koło Lubartowa podopieczni trenera Tadeusza Bochniarza pokazali się z bardzo dobrej strony. Udało im się wywalczyli aż 8 medali.

W sobotnich starciach w kategorii młodzików młodszych Antonina Serafin trzykrotnie stanęła na podium  zdobywając 2 srebrne medale – zarówno w grze indywidualnej jak i podwójnej, a także brązowy medal w grze mieszanej. Również brązowy medal w kategorii kadetów zdobył Piotr Bilczuk.

Drugiego dnia rozgrywek w kategorii seniorów i młodzieżowców członkini klubu Weronika Szewczak wywalczyła 2 złote medale: w grze mieszanej i grze podwójnej, srebrny medal w grze indywidualnej, a także brązowy w grze mieszanej.

Na uwagę zasługuje również udział członkiń gminnego klubu Antoniny Serafin i Wiktorii Saleckiej w turnieju Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym, które  odbyło się w dniach 19-21 marca 2021r. w Dębicy.

Antonina mimo dobrej postawy nie awansowała do turnieju głównego. Dużo lepiej zagrała Wiktoria awansując do pierwszej "20" turnieju. W głównym turnieju rozegrała 5 meczów odnosząc 3 zwycięstwa. W rankingu Polskiego Związku Tenisa Stołowego obecnie zajmuje 22 miejsce w kraju, z prawem startu w Mistrzostwach Polski. Wiktoria nawiązała równorzędną walkę z czołowymi zawodniczkami kraju.

   Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sportowych  sukcesów.  

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe