Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 16:42
Przeczytaj!
Czyste powietrze
BIP
ZSCKR w Siennicy Różanej

Temperatura: 23°C Miasto: Fajsławice

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 17 km/h

XXVII Sesja Rady Gminy Fajsławice - wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Fajsławice za 2025 rok

XXVII Sesja Rady Gminy Fajsławice - wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Fajsławice za 2025 rok

Dnia 19 czerwca 2026r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy Fajsławice. 

Obecni na sesji radni i sołtysi wysłuchali informacji Wójta Gminy Janusza Pędzisza o bieżącej pracy urzędu. Wójt gminy poinformował zebranych m in. bezpłatnych konsultacjach dermatologicznych z jakich skorzystali mieszkańcy gminy, a także o organizowanym wydarzeniu – Gminnym Dniu Dziecka jak i planowanym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej. 

Następnie odbyła się debata na temat Raportu o Stanie Gminy Fajsławice za 2025 rok. Głos zabrał Wójt Gminy Janusz Pędzisz podkreślając rolę współpracy wszystkich, którzy mają wpływ na projekt i wykonanie budżetu, zaplanowanych zadań inwestycyjnych na dany rok. Budżet w 2025 roku realizowany był zgodnie z założonym harmonogramem, gmina nie posiada zobowiązań wymagalnych. Wójt Gminy podkreślił ogrom zadań inwestycyjnych zrealizowanych w 2025 roku i ich wpływ na rozwój naszej gminy.

Wypowiedź Wójta Gminy uzupełnił Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Michalak, zwracając uwagę, że efekty prac samorządowych w 2025 roku świadczą o dalszym rozwoju gminy Fajsławice i poprawy życia jej mieszkańców. 

Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Wójtowi Gminy Fajsławice za 2025 rok, którą radni podjęli jednogłośnie. Rada Gminy Fajsławice zatwierdziła sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem Wójta Gminy Fajsławice oraz jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Fajsławice – Januszowi Pędziszowi z tytułu wykonania budżetu za rok 2025.

Wójt Gminy Fajsławice podziękował Radnym Rady Gminy za udzielenie absolutorium, podkreślając, że traktuje je jako wyraz zaufania oraz potwierdzenie wspólnych działań na rzecz rozwoju gminy. Wyraził wdzięczność za merytoryczną współpracę, odpowiedzialne decyzje i zaangażowanie radnych w sprawy lokalnej społeczności, zaznaczając, że najważniejszym celem pozostaje dobro mieszkańców. Jednocześnie wskazał, że udzielone absolutorium jest dla niego motywacją i zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz całej wspólnoty samorządowej.

Wójt Gminy podziękował również swoim najbliższym współpracownikom – zastępcy, skarbnik i sekretarzowi, wszystkim pracownikom urzędu gminy, jednostek organizacyjnych gminy, a także sołtysom, członkom organizacji społecznych, druhom ochotniczych straży pożarnych, przedsiębiorcom oraz wszystkim, którzy każdego dnia swą pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju naszej małej ojczyzny.

Podczas obrad radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie na 2026 rok.


Podziel się