Wielkanocne warsztaty w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie

  • 23.03.2021, 09:26
  • Aleksandra Granat
Wielkanocne warsztaty w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie
Zaplanowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach warsztaty „Wicia tradycyjnych palm wielkanocnych” ze względu na nowe zaostrzone obostrzenia epidemiczne odbyły się dzień wcześniej, w piątek 19 marca 2021r. Mimo trudnej sytuacji zgłosiły się chętne osoby, które wzięły udział w przygotowanych zajęciach i w radosnej atmosferze szlifowały swoje umiejętności tworzenia wielkanocnych palm.

W trakcie zajęć uczestniczki przygotowywały samodzielnie lub z pomocą instruktorek Gminnego Ośrodka Kultury pani Danuty Majcher i pani Feliksy Gorzkowskiej piękne elementy wielkanocnych palm. Wspólna praca i zabawa nastroiła panie do dalszych świątecznych przygotowań, które już powoli rozpoczynają się w naszych domach.

W minionym tygodniu również uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach odwiedzili Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie i wzięli udział w świątecznych warsztatach. Podczas zajęć dzieci pod okiem instruktorek i swoich wychowawców wykonywały wielkanocne stroiki i pisanki udekorowane fajsławickimi ziołami. Oryginalne ozdoby będą pięknie prezentować się na wielkanocnych stołach. Niestety kolejne grupy uczniów ze szkoły w Fajsławicach jak i Siedliskach Drugich, które również miały wziąć udział w zajęciach warsztatowych - z powodu nowych obostrzeń epidemicznych nie będą mogły z nich skorzystać.

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe