81 Rocznica Napaści Sowieckiej na Polskę

  • 21.09.2020, 10:16
  • Grzegorz Kosierb
81 Rocznica Napaści Sowieckiej na Polskę
W czwartek 17 września 2020r. w Krasnymstawie odbyły się uroczystości upamiętniające 81. rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich na teren Polski. Zebrani spotkali się, aby oddać cześć i hołd poległym w walce z armią radziecką.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Teresa Hałas, przedstawiciele Powiatu Krasnostawskiego, Miasta Krasnystaw, wójtowie gmin z powiatu krasnostawskiego oraz  przedstawiciele służb mundurowych.

Obchody rozpoczęły się od złożenia wieńca przy pomniku Katowni UB, następnie w uroczystym pochodzie zebrani przeszli do kościoła pw. Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji poległych w walkach w obronie ojczyzny.

Piękną oprawę nabożeństwa i uroczystości zapewniła obecność Orkiestry Wojskowej z Dęblina. Po zakończonej liturgii nastąpiło złożenie wieńców i kwiatów w kolejnych miejscach pamięci związanych z martyrologią narodu Polskiego w Krasnymstawie - przy tablicach pamiątkowych znajdujących się na placu kościelnym, a także w ogrodach Jana Pawła II. Wieńce złożono w asyście żołnierzy z 19. Batalionu Zmechanizowanego z Chełma.

Delegacja Gminy Fajsławice w osobie Wójta Gminy Janusza Pędzisza oraz sekretarza gminy Jacka Kęcika również oddała hołd pamięci poległym w walkach z wojskami sowieckimi.

A.Granat

Grzegorz Kosierb

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe