Piknik ekologiczny w Urszulinie

  • 07.09.2022, 13:58
  • Aleksandra Granat
Piknik ekologiczny w Urszulinie Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach podczas wydarzenia „Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym”, 4 września 2022r., Urszulin

W niedzielę 4 września 2022r. Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach wraz z Panią Bożeną Kucharską, gościły na pikniku ekologicznym w Urszulinie, zorganizowanym w ramach dwudniowego wydarzenia „Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym”.

Oprócz przygotowanych przez organizatorów wielu atrakcji, na stoiskach promocyjnych kół gospodyń wiejskich można było zaopatrzyć się w ekologiczne, regionalne i tradycyjne produkty i potrawy kulinarne.

Nasze Aktywne Gospodynie prezentowały swoje specjały przygotowane z naturalnych, lokalnych, a przede wszystkim zdrowych produktów m.in.: pyszne Felutki, masło czosnkowe z ziołami, pierogi fajsławickie, syropy i napoje przygotowane na bazie ziół: mięty i pokrzywy, a także domowe wypieki.

Jedną z atrakcji wydarzenia był konkurs kulinarny skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, w ramach którego Panie przygotowały regionalne dania z dodatkiem żurawiny.

Nasze Gospodynie przygotowały pyszną sałatkę z selera naciowego z żurawiną, która została nagrodzona przez członków komisji m.in.: – Poseł do Parlamentu Europejskiego Beatę Mazurek, Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisława Szweda, a także aktorkę znaną z polskich seriali Katarzynę Cichopek. Wszystkie koła gospodyń otrzymały nagrody finansowe i pamiątkowe medale.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów kulinarnych. Dziękujemy również za piękną promocję Gminy Fajsławice.

 

Aleksandra Granat

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe