czwartek, 28 marca 2024 15:59

Zapraszamy na VIII Wojewódzkie Święto Ziół

Kliknij aby odtworzyć

Urząd Marszałkowskie Województwa Lubelskiego oraz Gmina Fajsławice serdecznie zapraszają mieszkańców Województwa Lubelskiego na VIII Wojewódzkie Święto Ziół, które odbędzie się w poniedziałek, 15 sierpnia 2022r. w godz. 13.00-22.00 w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie.

Partnerem Wydarzenia jest Województwo Lubelskie

Nad tegoroczną edycją Wojewódzkiego Święta Ziół patronat honorowy objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W programie zaplanowano: kiermasz produktów lokalny, konkursy ziołowe, pokaz kulinarny wraz z degustacją potraw regionalnych, warsztaty wicia wianków, występy zespołów i kapel ludowych, koncerty zespołów: ŁZY, Rozstrojeni, Swoo High, Kapeli z Wysokiego

Dodatkowe atrakcje:

• Bezpłatna strefa zabaw i animacji dla dzieci
  • Kiermasz produktów kulinarnych, lokalnych, ekologicznych oraz rękodzieła
  • Warsztaty wicia wianków
  • Konkurs BHP dla rolników z atrakcyjnymi nagrodami organizowany przez KRUS Placówka Terenowa w Piaskach
  • Mała gastronomia – Leśnie w ,,Jankesie”

Wydarzenie będzie emitowane na antenie TVP 3 Lublin w programie „Lato z TVP 3”.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w załączniku.

BĄDŹCIE Z NAMI NA WOJEWÓDZKIM ŚWIĘCIE ZIÓŁ W BONIEWIE !!!