Święto Czosnku w Rudniku

  • 27.07.2022, 06:04
  • Aleksandra Granat
Święto Czosnku w Rudniku Urząd Gminy Fajsławice Stoiska promocyjne Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Fajsławice

Miniony weekend był bardzo pracowity dla naszych kół gospodyń wiejskich. Panie Gospodynie zaangażowały wszystkie siły, by zaprezentować swoje zdolności kulinarne i artystyczne, a tym samym promować dobrodziejstwa Gminy Fajsławice. Oczywiście przygotowały się do tego wzorowo i odniosły sukcesy.

Podczas dwudniowego festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” w Nałęczowie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Urząd Miejski w Nałęczowie prezentowane były produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne charakterystyczne dla wschodniej Polski.

W sobotę 23 lipca 2022r. swoje kulinaria, rękodzieła oraz stoisko prezentowało Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywne Marysieńki” w Marysinie, w niedzielę 24 lipca 2022r. Gminę Fajsławice wraz z Marysieńkami promowały również Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. Oba zespoły wzięły udział w zorganizowanym podczas wydarzenia konkursie na „Najciekawsze stoisko wschodnich ziem Polski” oraz „Najlepszy smak wschodnich ziem Polski”. Jesteśmy dumni, że KGW „Kreatywne Marysieńki”  w Marysinie zajęło I miejsce za kapitalnie przygotowane stoisko, które przeniosło uczestników do czasów dawnej wsi. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na profilu Marysieniek w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/groups/597022691569000/permalink/738308224107112/

Również w niedzielę 24 lipca 2022r. w Gminie Rudnik delegacja Gminy Fajsławice zaznaczyła swoją obecność, będąc częścią wydarzenia jakim było Święto Czosnku. Tu ze swoim stoiskiem pełnym lokalnych specjałów gościły Panie z KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce, a także KGW „Kreatywne Marysieńki” w Marysinie. Delegację gminy wsparł również Wójt Janusz Pędzisz.

Święcie Czosnku towarzyszył Piknik z Produktem Polskim, podczas którego przeprowadzony został I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla kół gospodyń wiejskich z powiatu krasnostawskiego. Nasze Koła również stanęły do rywalizacji przygotowując popisowe dania. Zarówno Turtały z białym twarogiem i okrasą Gospodyń z Ksawerówki jak i pasztet z soczewicą i ziołami w towarzystwie sosów owocowo-ziołowych Kreatywnych Marysieniek, a także Lebiodka Babuleńki z pieczonym chlebem i masłem czosnkowym przygotowana przez Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach były oryginalne i smaczne. Wyróżnienie otrzymało KGW „Kreatywne Marysieńki” w Marysinie.

Wśród zespołów i kapel ludowych, które umilały popołudniowy czas uczestnikom wydarzenia, był również zespół śpiewaczy z Gminy Fajsławice. „Siedliszczanki” wsparli akompaniamentem Pan Leszek Żurek i Pan Roman Szakuła.

Podczas gdy Siedliszczanki prezentowały na scenie swoje utwory w Rudniku, drugi gminny zespół śpiewaczy „Fajsławianki” wziął udział w XII Nadwieprzańskim Festiwalu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej” w Trawnikach. Swoich sił wokalnych spróbował także Pan Adam Słupny w występie solowym.

Całej Delegacji Gminy Fajsławice serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pracę i poświęcony czas w przygotowanie stoisk promocyjnych, smacznych potraw konkursowych, występów artystycznych, które niezmiennie stanowią piękną promocję naszej gminy. Gratulujemy odniesionych sukcesów i życzymy kolejnych.

Aleksandra Granat

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe