56 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych 2022 w Kazimierzu Dolnym

  • 13.05.2022, 14:38
  • Aleksandra Granat
56 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych 2022 w Kazimierzu… Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach 56 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych 2022 w Kazimierzu Dolnym

Dnia 08 maja 2022r. odbyły się regionalne eliminacje do 56 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych 2022 w Kazimierzu Dolnym.

Jak co roku na scenie Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce zespoły śpiewacze z naszego regionu prezentowały utwory wywodzące się z głęboko zakorzenionych tradycji lokalnych. Wśród dziewięciu zespołów startujących w przesłuchaniach, nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji z Gminy Fajsławice. Panie z Zespołu Śpiewaczego ,,Siedliszczanki” oraz ,,Fajsławianki” zaśpiewały piękne, zapomniane już utwory wywodzące się z lokalnej kultury.

Po obradach komisja konkursowa przyznała dwie nominacje. Cieszymy się, że jednym z nominowanych został Zespół Śpiewaczy ,,Siedliszczanki”. Panią Teresę Sagan, Helenę Jurek  i Barbarę Sobczuk czekają próby przed eliminacjami wojewódzkimi, które odbędą się 29 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej. Naszym śpiewaczkom towarzyszył i wspierał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach Wojciech  Hus.

Dziękujemy Paniom z gminnych zespołów śpiewaczych za wspaniałą promocję gminy Fajsławice i gratulujemy otrzymanej nominacji. Trzymamy kciuki za nasze artystki w dalszych etapach konkursu.

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe