Sezon wedkarski rozpoczęty

  • 06.05.2022, 13:05
  • Aleksandra Granat
Sezon wedkarski rozpoczęty Urząd Gminy Fajsławice Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Fajsławice w programie "Między Wisłą i Bugiem"

Początek maja to również początek sezonu wędkarskiego. O tym jak właściwie przygotować się do nowego sezonu połowów opowiedzieli na antenie telewizji TVP3 Lublin w porannym programie „Miedzy Wisłą i Bugiem” członkowie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Fajsławice  Dariusz Janiszek oraz Tomasz Skrzypacz. Panowie mieli okazję podzielić się z widzami swoja wiedzą i doświadczeniem dotyczącym wyboru odpowiedniego sprzętu wędkarskiego, ubioru właściwego do pogody, pory dnia lub nocy, a także znajomością wymiarów i okresów ochronnych jakimi objęte są ryby.

Nowy sezon wędkarski zapowiada się bardzo przyjemnie, bo w odnowionym otoczeniu. Zbiornik wodny, na którym znajduje się łowisko, przeszedł w ubiegłym roku gruntowną rewitalizację i w chwili obecnej stał się bardzo atrakcyjnym miejscem nie tylko dla wędkarzy, ale i dla wszystkim mieszkańców gminy Fajsławice przyjezdnych gości. Umocnione wały, wybudowany chodnik, oświetlenie czy zainstalowane ławki sprawiły, że jest to chętnie odwiedzane przez ludzi miejsce odpoczynku, rekreacji w otoczeniu natury.

Co roku na tym zbiorniku wodnym odbywają się zawody wędkarskie, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Dorośli i dzieci rywalizują o Puchar Wójta Gminy Fajsławice. W tym roku 22 maja 2022r. w planowanych zawodach nagrodą będzie Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Zawody będą częścią uroczystego otwarcia zrewitalizowanego zbiornika wodnego , na które już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

https://lublin.tvp.pl/42790638/poranek-miedzy-wisla-i-bugiem

(54:48 minuta nagrania)

Aleksandra Granat

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe