Polsko-ukraińskie spotkania z produktami lokalnymi

  • 28.04.2022, 09:30
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia reprezentację Gminy Fajsałwice podczas wydarzenia… Urząd Gminy Fajsławice "Polsko - ukraińskie spotkania z produktami lokalnymi". Lubelskie Centrum Konferencyjne, 27 kwietnia 2022r.

Dnia 27 kwietnia 2022r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się wydarzenie pn. „Polsko-ukraińskie spotkania z produktami lokalnymi” zorganizowane przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego przy współpracy Województwa Lubelskiego dotyczące polskich i ukraińskich produktów lokalnych.

W spotkaniu, które poprowadziła Wioletta Wilkos,  wziął udział Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Artem Walach, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej reprezentująca Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, a także Prezes Oddziału Polskiej Izby Produktu Lokalnego i Regionalnego w Lublinie Urszula Jurycka

Po raz kolejny w wydarzeniu wzięła udział także Gmina Fajsławice, która zadbała o prezentację ukraińskich produktów lokalnych. Przygotowali je ukraińscy uchodźcy przebywający obecnie na terenie gminy Fajsławice. Naszą delegację wsparł Wójt Gminy Janusz Pędzisz oraz Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice Feliksa Gorzkowska.

Podobnie jak na spotkaniu w Boniewie, podczas tego wydarzenia można było spróbować ukraińskich placków serowych, sałatki z tuńczykiem, naleśników nadziewanych pieczarkami i kurczakiem, a także klopsików z mięsem, ukraińskich gołąbków czy pieroga z jabłkami. Największym powodzeniem cieszył się torcik z wątróbki, który najszybciej zniknął z talerzy. Uczestnicy mieli okazję spróbować także lubelskich smaków – lubelskiego cebularza, a także fajsławickiej zupy chłopskiej i forszmaku, które przygotowali Państwo Elżbieta i Jerzy Wójcik członkowie Oddziału Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Wójt Gminy Fajsławice serdecznie dziękuje wszystkim paniom z Ukrainy, które poświęciły swój czas i przygotowały te pyszne potrawy.

 

Aleksandra Granat

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe