Pomaganie jest fajne

• 30.12.2021, 20:08
Zdjęcie przedstawia pojemnik na plastikowe nakrętki. Urząd Gminy Fajsławice Pojemnik na plastikowe nakrętki

Od 30 grudnia 2021r. mieszkańcy gminy Fajsławice mogą wrzucać plastikowe nakrętki do nowego pojemnika, który został zamontowany w centrum Fajsławic – przy sklepach spożywczych, w sąsiedztwie gminnych tablic informacyjnych. To dogodne miejsce - przy okazji zakupów  mieszkańcy będą mogli zabrać ze sobą plastikowe nakrętki i wrzucić je do pojemnika.

Zbieranie nakrętek jest znaną formą pomocy osobom, które potrzebują wsparcia na leczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Ta popularna akcja charytatywno – ekologiczna nie tylko skłania do pomocy potrzebującym, ale również uczy selektywnego gromadzenia odpadów, a tym samym dbania o środowisko.

Wszyscy mają metalowe, czerwone serca, a gmina Fajsławice ma piękny, zielony liść, nawiązujący do uprawianych na naszym terenie ziół. Wyjątkowy, oryginalny, inny niż wszystkie.

Zrobiony został przez naszych mieszkańców gminy: Kamila Madej z Ksawerówki oraz Radosława Rozwałkę z Siedlisk Pierwszych. Całą akcją koordynowała Maria Madej.  Bezinteresowną pomoc okazał również Przemysław Drużdż z Suchodół, który – jak na speca od stali przystało zajął się uformowaniem metalowych prętów do konstrukcji pojemnika. Gmina Fajsławice pokryła koszty zakupu materiałów, z których Panowie stworzyli to niemałe cudo.

Jesteśmy wdzięczni i serdecznie dziękujemy za współpracę, poświęcony czas i wykonanie tak wspaniałego pojemnika.

Mamy nadzieję, że chętnych do zbierania i wrzucania nakrętek nie zabraknie, a nasz liść  szybko będzie się zapełniał.

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć: