Pomaganie jest fajne

  • 30.12.2021, 20:08
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia pojemnik na plastikowe nakrętki. Urząd Gminy Fajsławice Pojemnik na plastikowe nakrętki

Od 30 grudnia 2021r. mieszkańcy gminy Fajsławice mogą wrzucać plastikowe nakrętki do nowego pojemnika, który został zamontowany w centrum Fajsławic – przy sklepach spożywczych, w sąsiedztwie gminnych tablic informacyjnych. To dogodne miejsce - przy okazji zakupów  mieszkańcy będą mogli zabrać ze sobą plastikowe nakrętki i wrzucić je do pojemnika.

Zbieranie nakrętek jest znaną formą pomocy osobom, które potrzebują wsparcia na leczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Ta popularna akcja charytatywno – ekologiczna nie tylko skłania do pomocy potrzebującym, ale również uczy selektywnego gromadzenia odpadów, a tym samym dbania o środowisko.

Wszyscy mają metalowe, czerwone serca, a gmina Fajsławice ma piękny, zielony liść, nawiązujący do uprawianych na naszym terenie ziół. Wyjątkowy, oryginalny, inny niż wszystkie.

Zrobiony został przez naszych mieszkańców gminy: Kamila Madej z Ksawerówki oraz Radosława Rozwałkę z Siedlisk Pierwszych. Całą akcją koordynowała Maria Madej.  Bezinteresowną pomoc okazał również Przemysław Drużdż z Suchodół, który – jak na speca od stali przystało zajął się uformowaniem metalowych prętów do konstrukcji pojemnika. Gmina Fajsławice pokryła koszty zakupu materiałów, z których Panowie stworzyli to niemałe cudo.

Jesteśmy wdzięczni i serdecznie dziękujemy za współpracę, poświęcony czas i wykonanie tak wspaniałego pojemnika.

Mamy nadzieję, że chętnych do zbierania i wrzucania nakrętek nie zabraknie, a nasz liść  szybko będzie się zapełniał.

Aleksandra Granat

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe