Promesy inwestycyjne wręczone

• 26.11.2021, 20:02
Zdjęcie przedstawia wręczenie promes inwestycyjnych Rządowego Funduszu… Powiat Krasnostawski Wręczenie promes inwestycyjnych Rządowego Funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych

Przed miesiącem Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dziś, 26 listopada 2021r. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyło się wręczenie promes inwestycyjnych , które otrzymały samorządy powiatu krasnostawskiego. Wójtowie gmin przyjęli powyższe promesy z rąk Pani Teresy Hałas Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W spotkaniu uczestniczył również Pan Karol Niewiadomski z Banku Gospodarstwa Krajowego - Region Lubelski, który omówił założenia programu Polski Ład.

Taki zastrzyk pieniędzy pozwoli każdej gminie na rozwój i realizację zaplanowanych inwestycji, które zasadniczo poprawią warunki życia mieszkańców.

Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz odebrał promesę na 10 mln 300 tys. zł. Za otrzymane środki wykonane zostaną dwie niezbędne inwestycje: przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją i rozbudową sieci kanalizacyjnej oraz wykonanie oświetlenia ulicznego  na terenie gminy.