Promesy inwestycyjne wręczone

  • 26.11.2021, 20:02
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia wręczenie promes inwestycyjnych Rządowego Funduszu… Powiat Krasnostawski Wręczenie promes inwestycyjnych Rządowego Funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych

Przed miesiącem Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dziś, 26 listopada 2021r. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyło się wręczenie promes inwestycyjnych , które otrzymały samorządy powiatu krasnostawskiego. Wójtowie gmin przyjęli powyższe promesy z rąk Pani Teresy Hałas Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W spotkaniu uczestniczył również Pan Karol Niewiadomski z Banku Gospodarstwa Krajowego - Region Lubelski, który omówił założenia programu Polski Ład.

Taki zastrzyk pieniędzy pozwoli każdej gminie na rozwój i realizację zaplanowanych inwestycji, które zasadniczo poprawią warunki życia mieszkańców.

Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz odebrał promesę na 10 mln 300 tys. zł. Za otrzymane środki wykonane zostaną dwie niezbędne inwestycje: przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją i rozbudową sieci kanalizacyjnej oraz wykonanie oświetlenia ulicznego  na terenie gminy.

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe