Siedliszczanki koncertują w stolicy

  • 24.11.2021, 12:06
  • Aleksandra Granat
Siedliszczanki koncertują w stolicy Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach Zespół Śpiewaczy Siedliszczanki z Siedlisk

22 listopada 2021r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbył się koncert pn. „Bojarczuk - wesele” zespołu Chłopcy kontra Basia, z którym wystąpiły nasze Panie z zespołu śpiewaczego Siedliszczanki. To kolejny już występ naszych pań z tym zespołem. Premiera miała  miejsce w lipcu bieżącego roku w  Krasnostawskim Domu Kultury. Powstała również płyta z utworami, które wybrzmiały na warszawskiej scenie.
Koncert „Bojarczuk – wesele” to kompozycje utworów do poezji Stanisława Bojarczuka żyjącego w latach 1869-1956, pochodzącego z okolic Krasnegostawu. Tematyka utworów to dawne obrzędy weselne. Nasze Panie zaprezentowały stare tradycyjne utwory wywodzące się z naszej lokalnej tradycji, które śpiewane były podczas obrzędu „oczepin”. Starsze pokolenia na pewno pamiętają takie utwory jak: „Do Ciebie Kasiuniu”, „Dwanaście listeczków”, „W zielonym gaiku”, „Pomału ją rozbierajcie”, „Pamiętasz ten piękny wieczór” czy „Przyjdź Jasieńku”
  Helena Jurek, Teresa Sagan i Barbara Sobczuk - członkinie zespołu śpiewaczego Siedliszczanki z Siedlisk oraz cała ekipa zespołu „Chłopcy kontra Basia” przekazali fantastyczne emocje, których widownia na długo nie zapomni.
    Wójt Gminy dziękuje serdecznie członkom zespołu Siedliszczanki za kultywowanie i ochronę od zapomnienia lokalnej tradycji i dorobku naszej kultury, a także za promocję gminy Fajsławice.

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe