II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice rozegrany

  • 11.10.2021, 22:45
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia puchary i statuetki II Charytatywnego Turnieju Piłki… Urząd Gminy Fajsławice Puchary i statuetki II Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice
W minioną niedzielę, 10 października 2021r. na boisku w centrum Fajsławic odbył się II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice. Tak jak w ubiegłym roku organizatorem turnieju był Wójt Gminy Janusz Pędzisz, Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Michalak oraz Prezes Stowarzyszenia Manufaktura Futbolu Jacek Kosierb. Tym razem na murawie spotkało się 8 drużyn Oldbojów, by zawalczyć o Puchar Wójta, ale przede wszystkim by wziąć udział w zbiórce środków finansowych na rzecz 6-letniej Zuzi Marzec, mieszkanki Suchodół, gminy Fajsławice.

Zuzia urodziła się z hipoplazją nerwów wzrokowych oraz siatkówki. Z powodu dużej wady wzroku nie jest w stanie uczyć się pisma w czarnodruku i czytania.  Dziewczynka rozpoczyna naukę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie w klasie zerowej. Aby ułatwić jej ten edukacyjny start rodzice planowali zakup specjalnej maszyny brajlowskiej Perkins, która dałaby Zuzi możliwość nauki pisania i czytania w warunkach domowych bez konieczności wypożyczania jej ze szkoły. Całe niedzielne wydarzenie miało na celu zebranie niezbędnej kwoty na zakup tej właśnie maszyny. I udało się!!! Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać kwotę ponad 20 tysięcy złotych. To ogromna pomoc dla rodziców Zuzi, którzy mogą zakupić maszynę brajlowską, a pozostałą sumę pieniędzy przeznaczyć na systematyczną, niezbędną rehabilitację córki.

Kiedy kibice na trybunach śledzili rozgrywki poszczególnych drużyn, dzieci miło spędziły czas na grach i zabawach prowadzonych przez animatorów, przejażdżkach na koniach oferowanych przez Stadninę Koni w Ksawerówce, a dzięki uprzejmości pana Mirosława Gieracza - najmłodsi skakali do woli na dmuchanej zjeżdżalni. Bohaterka całej akcji charytatywnej - Zuzia również aktywnie brała udział we wszystkich zabawach.

Puchar Wójta Gminy Fajsławice wywalczyła drużyna Gardenmet Krasnystaw, drugie miejsce zdobyła Solidarność PZL Świdnik, natomiast trzecie miejsce na podium Frassati Fajsławice. Kolejne miejsca zajęli: MKS Ryki, KS Niedrzwica, Świdniczanka Świdnik, Błękitni Suchodoły i MKS Siedliska. Pamiątkowe puchary wręczyli kapitanom drużyn Wójt Gminy Janusz Pędzisz, Zastępca wójta Mieczysław Paluch oraz Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Michalak. Dodatkowo każdy zawodnik otrzymał drobny upominek.

Wójt Gminy Fajsławice ufundował również statuetki dla najlepszego strzelca turnieju, którym został Kamil Cieśla (Solidarność PZL) – zdobywca 5 bramek oraz dla najlepszego bramkarza – Dariusza Ogińskiego (Gardenmet Krasnystaw). Ponadto statuetkę ufundowaną przez Prezesa LZPN dla najstarszego zawodnika turnieju odebrał 60-letni Czesław Rak (KS Niedrzwica).

Bohaterka całego wydarzenia Zuzia Marzec obdarowana została pamiątkową statuetką, przekazaną od Stowarzyszenia Manufaktura Fudbolu.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników przygotowany został smaczny poczęstunek, który ufundował pan Dariusz Janiszek.

Wójt gminy serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację, przygotowanie i przebieg całego wydarzenia. Szczególne słowa wdzięczności kieruje w stronę Jacka Kosierba, który okazał swoje ogromne zaangażowanie i bezinteresowną pomoc w organizację turnieju. Wyrazy wdzięczności  przekazuje pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach, które bardzo pomogły w przygotowaniu i realizacji loterii fantowej oraz licytacji. 

Słowa podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy przekazali na licytację i loterię fantową swoje rzeczy, produkty i usługi.

Wydarzenie nie miałoby tak szczególnej oprawy gdyby nie obecność i bezinteresowna pomoc Tomasza Madei i Damiana Surmy, którzy zagrzewali obecnych do udziału w licytacjach i przekazywaniu funduszy dla Zuzi.

Zbiórka internetowa zrzutka.pl trwa do końca października. Chętni, którzy chcieliby wesprzeć Zuzię, mogą dokonać wpłaty w linku poniżej:

https://zrzutka.pl/4dc8v5

 

 

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe