Festiwal Smaki Jesieni 2021

  • 11.10.2021, 13:25
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia stół degustacyjny przygotowany przez Koło Gospodyń… Urząd Gminy Fajsławice Stół degustacyjny przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Razem Lepiej" w Ksawerówce podczas Festiwalu Smaki Jesieni w Poperczynie, dnia 8 października 2021r.
W piątek 8 października 2021r. w budynku remizy strażackiej OSP w Poperczynie, stęsknieni po rocznej przerwie spotkały się koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego na Festiwalu Smaki Jesieni.

Głównym organizatorem spotkania była Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw Plus”, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Olchowieckiej i Wójt Gminy Żółkiewka. W tym roku w festiwalu wzięło udział 7 gmin,  wśród których znalazła się również gmina Fajsławice. Reprezentowało ją Koło Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce, które po raz pierwszy wzięło udział w tym festiwalu. Gospodyniom towarzyszył Wójt Gminy - Janusz Pędzisz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach – Wojciech Hus.

Ten jesienny festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem m.in: ze względu na konkurs  kulinarny „Smaki Jesieni – produkty z owoców jesieni”, który przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: „Ciasto” i „Smakowity napitek – oba produkty muszą być wykonane z owoców jesieni.

Cieszymy się ogromnie, że nasze gospodynie z KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce zdobyły I miejsce za przygotowaną nalewkę „Pigwowy zawrót głowy” oraz II miejsce za pyszne ciasto „Dyniową królową”. To już kolejne zwycięstwo gminy Fajsławice w dziedzinie lokalnych nalewek. W poprzedniej edycji festiwalu także zajęliśmy najwyższe miejsce na podium za nalewkę z płatków dzikiej róży, przygotowaną przez Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach. To również kolejne sukcesy gospodyń z Ksawerówki, które rzadko kiedy wracają z organizowanych konkursów i festiwali bez nagród i wyróżnień. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy.

Przy dźwiękach muzyki „Kapeli z Gorzkowa” i  kapeli „Cukrowniacy” zgromadzeni goście bawili się wyśmienicie.

 

Oto wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:

Najsmaczniejsze jesienne ciasto

I miejsce KGW „Wszyscy razem” w Równiankach, gmina Rudnik

II miejsce KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce, gmina Fajsławice

III miejsce  KGW „Romanów”, gmina Izbica

Wyróżnienia natomiast otrzymali: KGW „Borów”, KGW Małochwiej Duży, KGW Żółkiewka oraz KGW Wola Żulińska.

„Smakowity napitek”

I miejsce KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce, gmina Fajsławicach

II miejsce KGW „Płonka”, gmina Rudnik

III miejsce  KGW  „Borów”, gmina Gorzków

Wyróżnienia powędrowały do: KGW Małochwiej Duży, KGW Rożki, KGW „Romanów” oraz KGW Łopiennik Dolny

 

 

Aleksandra Granat

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe