Jarmark Produktu Tradycyjnego i Rękodzieła

  • 23.09.2021, 10:12
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia stoisko promocyjne na Jarmarku Produktu Tradycyjnego… Urząd Gminy Fajsławice Stoisko promocyjne z rękodziełem na Jarmarku Produktu Tradycyjnego i Rękodzieła

Jarmark Produktu Tradycyjnego i Rękodzieła to druga już impreza plenerowa zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach w ramach operacji pn. „Dobre bo Nasze – sprzedawaj lokalnie, wspieraj regionalnie”. Jarmark odbył się w minioną niedzielę, 19 września 2021r. w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie.

Deszczowa pogoda nie sprzyjała wysokiej frekwencji, jednak Ci, którzy byli na niedzielnym jarmarku, mieli okazję zakupić lokalne potrawy i produkty przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z terenu województwa lubelskiego, a także piękne rękodzieła wykonane przez twórców ludowych. Zebrani rozgrzali się gorącą, aromatyczną zupą chłopską przygotowaną przez panią Feliksę Gorzkowską.

Miłym akcentem wydarzenia był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów szkoły tańca „VIVA”, którą prowadzi pan Rafał Wosiak i pani Marzena Karwatowska.

Podczas trwania imprezy przeprowadzony został konkurs na najładniejsze „Tradycyjne stoisko targowe”, który wygrało Koło Gospodyń Wiejskich Czajki z gminy Kraśniczyn. Drugie miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Rożki Kolonia z gminy Żółkiewka, natomiast trzecie miejsce Zespół Kulinarny z Gorzkowa.

Wydarzeniu towarzyszył występ zespołu śpiewaczego „Siedliszczanki”, występ artystyczny Piotra Jaworskiego oraz koncert Sentymentalnej Kapeli z Piask Lubelskich.

Pogoda zmusiła przeniesienie występów do budynku Centrum Promocji Produktu Lokalnego, gdzie w bardzo swojskiej, przyjemnej atmosferze uczestnicy biesiadowali do późnych godzin wieczornych. 

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe