Dożynki parafialne w Siedliskach

  • 14.09.2021, 15:21
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców wsi Ksawerówka… Urząd Gminy Fajsławice Wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców wsi Ksawerówka na parafialne Święto Plonów
W ubiegłą niedzielę, 12 września 2021r. w naszej gminnej parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Siedliskach Drugich, mieszkańcy okolicznych wsi i parafianie dziękowali za zebrane plony i owoce swojej pracy na roli. W tym roku organizatorami dożynek byli mieszkańcy wsi Ksawerówka, którzy wyjątkowo zadbali o piękną oprawę tego wydarzenia.

Mszę Świętą dziękczynną odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Woźniak. Podczas liturgii został poświęcony chleb dożynkowy, a także piękny wieniec żniwny .Starostami dożynek byli Anna Kosierb i Waldemar Wójcik.

W uroczystości uczestniczyły także władze samorządu gminy – wójt Janusz Pędzisz oraz zastępca wójta Mieczysław Paluch. Wójt Gminy złożył wyrazy szacunku i wdzięczności dla ciężkiej, codziennej pracy rolników. Dziękował Bogu za błogosławieństwo i tegoroczne zebrane plony. Swoje podziękowania skierował również do organizatorów za piękne przygotowanie uroczystości.

Po zakończonej liturgii wszyscy obecni częstowali się dożynkowym chlebem oraz pysznymi domowymi ciastami, które przygotowały mieszkanki Ksawerówki.

 

Aleksandra Granat

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe