Obchody Dnia Solidarności i Wolności

  • 01.09.2021, 08:52
  • Aleksandra Granat
Obchody Dnia Solidarności i Wolności Urząd Gminy Fajsławice Pomnik Wdzięczności przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie

Dnia 31 sierpnia 2021r. minęła 41. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Dzień ten ustanowiony ustawą Sejmu RP z 27 lipca 2005 r. jako święto państwowe, upamiętnia historyczny zryw Polaków do wolności w lipcu i sierpniu 1980 r.

Gmina Fajsławice również wzięła udział w przygotowanych uroczystościach. Przed Pomnikiem Wdzięczności przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz złożył kwiaty, oddając tym samym hołd bohaterom sierpnia 1980.

Następnie odbyła się msza święta w Archikatedrze Lubelskiej w intencji wszystkich żyjących i zmarłych, którzy działali w ruchu solidarnościowym oraz na rzecz wolności Ojczyzny.

Po nabożeństwie uroczystości kontynuowane były pod pomnikiem bł. księdza Jerzego Popiełuszki, a zakończone na Placu Litewskim pokazem fontann pod tytułem “Inspiruje nas wolność i Anioły Lubelskie”.


 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe