Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

  • 30.08.2021, 08:14
  • Aleksandra Granat
Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

W dniu 27.08.2021r. została podpisana umowa partnerska określająca szczegółowe warunki współpracy pomiędzy Gminą Fajsławice reprezentowaną przez Wójta Gminy Fajsławice Janusza Pędzisza oraz Katedrą Warzywnictwa i Zielarstwa, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie reprezentowanego przez Prof. dr hab. Renatę Nurzyńską-Wierdak, p. Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu w zakresie przygotowania i realizacji działań w ramach programu kształcenia na kierunku Zielarstwo i Fitoprodukty oraz organizacji praktyk studenckich, zajęć terenowych, konferencji, szkoleń i warsztatów edukacyjnych o tematyce zielarskiej w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie z wykorzystaniem potencjału zielarskiego Gminy Fajsławice.

Z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w spotkaniu uczestniczyła również dr hab. Agnieszka Najda prof. uczelni, a ze strony Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie p. Wojciech Hus, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach.

Wierzymy, ze współpraca będzie się układać pomyślnie i przyniesie duże korzyści dla funkcjonowania Centrum Promocji Produktu Lokalnego, kształcenia studentów i promocji uprawy i produkcji ziół nie tylko na Lubelszczyźnie, ale i w całym kraju.

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe