Z Karolem Okrasą...

  • 29.07.2021, 11:25
  • Aleksandra Granat
Z Karolem Okrasą...
W ubiegły piątek 23 lipca 2021r., przy ruinach zamku w Krupem – na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego gościł i gotował Karol Okrasa.

W tej malowniczej scenerii, z udziałem cenionego kucharza, nakręcony został spot kulinarny skierowany do uczestników trzeciej edycji konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu są zioła, z których słynie województwo lubelskie, a w szczególności gmina Fajsławice. Dlatego też, w potrawach przygotowanych przez Karola Okrasę nie mogło zabraknąć lubelskich ziół.

Gmina Fajsławice również zaznaczyła swoją skromną obecność podczas pracy przy nagraniu. O uprawach ziołowych w naszej gminie oraz o wykorzystywaniu ziół w kuchni opowiadały Panie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach Pani Jolanta Greczkowska i Pani Anna Wójcik.   

A już w najbliższy piątek, 30 lipca 2021r. w Centrum Studiów Inżynierskich, w Depułtyczach Królewskich odbędzie się pierwszy półfinał konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa dla powiatów: krasnostawskiego i włodawskiego. Gmina Fajsławice ma bardzo silną reprezentację  dwóch drużyn startujących w konkursie z pysznymi potrawami z dodatkiem fajsławickich ziół i przepięknym rękodziełem.

KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce i Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach przygotowują się do półfinału by zawalczyć o nagrody i pierwsze miejsce. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe