Obchody Konstytucji 3 Maja

  • 04.05.2021, 12:29
  • Aleksandra Granat
Obchody Konstytucji 3 Maja
3 maja to niezwykle ważny dzień dla każdego Polaka. To narodowe święto upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kolejny już rok obchody odbywały się w cieniu pandemii koronawirusa.

W gminie Fajsławice, z uwagi na zalecone obostrzenia - obchody przebiegły w skromnym zakresie. Rozpoczęła je Msza Święta odprawiona w intencji Ojczyzny oraz  Strażaków z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy 4 maja obchodzą swoje święto. Wzięli w niej udział przedstawiciele Samorządu Gminy Fajsławice, poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP oraz nieliczni mieszkańcy gminy.

Dzień 3 maja to również święto Matki Bożej Królowej Polski. Ksiądz Andrzej Domański podczas nabożeństwa przypomniał, jak wiele razy w dziejach naszego kraju zawierzano losy Narodu Polskiego opiece i błogosławieństwu Maryi.

Po zakończonej mszy zebrani udali się na Stary Cmentarz, gdzie pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych złożono wieniec i zapalono znicze, a ksiądz Marcin Smalec odmówił krótką modlitwę.

Wójt Gminy Fajsławice dziękuje wszystkim obecnym za udział w uroczystości.

Aleksandra Granat

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe