"Kulinarne Skarby Wielkanocy" Gminy Fajsławice

  • 06.04.2021, 10:44
  • Aleksandra Granat
"Kulinarne Skarby Wielkanocy" Gminy Fajsławice

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił wyniki Konkursu „Kulinarne Skarby Wielkanocy”. Z ponad 100 zgłoszonych potraw Komisja wyłoniła 30 nagrodzonych.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych kulinarnych skarbów Wielkanocy znalazły się również potrawy z gminy Fajsławice. Były to „Wielkanocna sałatka fajsławicka” zgłoszona przez Panią Krystynę Brzozowską z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, a także „Tradycyjna kiełbasa wiejska” zgłoszona przez panią Magdalenę Jagiełło z Woli Idzikowskiej. To kolejny już sukces pani Magdaleny, która niemal zawsze bierze udział w konkursach ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski. W konkursie na "Domowe pączki i faworki" jej specjały również nagrodzono.

Zdjęcia konkursowych potraw, a także przepisy do ich przygotowania zamieszczamy poniżej.

Serdecznie gratulujemy Laureatom, a w szczególności mieszkankom naszej gminy za wspaniałą promocję fajsławickich specjałów.

WIELKANOCNA SAŁATKA FAJSŁAWICKA

TRADYCYJNA KIEŁBASA WIEJSKA

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe