Z wizytą w TVP 3 Lublin

  • 02.04.2021, 11:23
  • Aleksandra Granat
Z wizytą w TVP 3 Lublin

Gmina Fajsławice ponownie gościła na antenie TVP 3 Lublin. W programie „Poranek Między Wisłą a Bugiem” 30 marca 2021r. pani Feliksa Gorzkowska i pani Danuta Majcher opowiadały o naszych lokalnych tradycjach kulinarnych związanych z Wielkanocą. W świątecznych potrawach przygotowywanych przez gospodynie nie brakuje nigdy aromatycznych  ziół, z których słynie gmina Fajsławice.

Panie przedstawiły również ostatnie działania Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach Dla uczniów szkoły podstawowej zorganizowane zostały świąteczne warsztaty, podczas których dzieci wykonywały piękne pisanki zdobione fajsławickimi ziołami, a także wielkanocne stroiki. Dorośli wzięli udział w warsztatach wicia palmy wielkanocnej. Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach ogłosił również konkurs na tradycyjną serwetkę na koszyczek wielkanocny. Wyniki konkursu poznamy już niebawem.

Pani Feliksa Gorzkowska poinformowała o dwóch nowych produktach pochodzących z gminy Fajsławice, które zgłoszone zostały do wpisu na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Są to pierogi podrobowe fajsławickie oraz kiełbasa wiejska z Siedlisk. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie.

W linku poniżej można obejrzeć nagranie wtorkowego programu (56 min. nagrania).

https://lublin.tvp.pl/53041700/30-marca-2021

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe