Konferencja pn. ''Zboża w tradycji kulinarnej Lubelszczyzny"

  • 17.03.2021, 13:59
  • Aleksandra Granat
Konferencja pn. ''Zboża w tradycji kulinarnej Lubelszczyzny"

Dnia 6 marca 2021r. w sali kina „Czyn” w Poniatowej odbyła się II Konferencja Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Lubelskiego pn. „Zboża w tradycji kulinarnej Lubelszczyzny”. Wydarzenie zorganizowane przez Gminę Poniatowa i Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej objęła honorowym patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Beata Mazurek i Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk. W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemia Covid-19 wydarzenie było imprezą zamkniętą jednak każdy mógł śledzić relacje na żywo na antenie TVP3 Lublin oraz TVP INFO.

Czujemy się wyróżnieni, że w tym wydarzeniu mimo powyższych ograniczeń wzięły udział nasze gospodynie z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, które zostały zaproszone jako jedyne Koło z powiatu krasnostawskiego.

 Podczas konferencji odbył się wykład na temat  roli i znaczenia zbóż w tradycji kulinarnej Lubelszczyzny. Dla zebranych przygotowany został pokaz wypieku cebularzy, wystawa obrazów Agnieszki Kidy, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego, a czas umilały  występy zespołów śpiewaczych i kapel ludowych.


Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe