Komunikat dotyczący szczepień przeciw COVID-19

  • 04.02.2021, 02:28
  • Aleksandra Granat
Komunikat dotyczący szczepień przeciw COVID-19

KOMUNIKAT

DLA MIESZKAŃCÓW GMINY FAJSŁAWICE

(szczepienia COVID)

 

Harmonogram rejestracji na szczepienia

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  •  od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  •  od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70 roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie - możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny:

 

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień - na terenie gminy wyznaczonym punktem szczepień jest: Ośrodek Medyczny DMP Sp. z o. o. Przychodnia w Fajsławicach tel. 81 585 30 09

    2. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989.

             Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany  numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

     3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na https://pacjent.gov.pl/

 

 

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień lub infolinią NFZ 989.

Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień w całym kraju dostępne są:       

 https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien  

  

 Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

 

Uwaga:

1. Osoby, które nie mogą samodzielnie poruszać się, będą mogły skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego (na miejscu w domu/mieszkaniu) – informacji będą udzielać punkty szczepień oraz infolinia 989.

MOŻLIWOŚĆ TRANSPORTU NA SZCZEPIENIA

Dla osób, które będą miały trudności w samodzielnym dotarciu na ustalony termin szczepienia - osoby z niepełnosprawnością  oraz osoby , którym nie może udzielić pomocy w dowozie najbliższa rodzina) transport zorganizuje Gmina (transport obejmuje mieszkańców z terenu gminy Fajsławice).

Zgodnie z przyjętymi na szczeblu centralnym ustaleniami, pomocą w tym zakresie objęte zostaną osoby:

- posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub    N  lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

- mające trudności z dostępem do punktów szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Osoby objęte taką pomocą nie ponoszą żadnych kosztów związanych z jej realizacją.

 

 Jeżeli taka konieczność transportu wystąpi i jest już ustalony dokładny termin i godzina szczepienia, należy zadzwonić z odpowiednim wyprzedzeniem do Urzędu Gminy w Fajsławicach  w tej sprawie na numer telefonu:

tel. 690 941 797 w dni pracujące tj.

poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00

od wtorku do piątku  w godz. 7.30 – 15.30.

 

Więcej informacji na temat szczepień znajdziemy na rządowej stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie . Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi tam informacjami. Można tu znaleźć odpowiedzi na takie pytania, jak: Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?; Od kiedy mogę się zaszczepić?; Gdzie się zaszczepić?; Procedura szczepień krok po kroku. Są także odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania oraz odpowiedzi na fałszywe informacje na temat szczepień, pojawiające się w przestrzeni publicznej.

Źródło: gov.pl

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe