Nasze Gospodynie w telewizji

  • 23.12.2020, 09:27
  • Aleksandra Granat
Nasze Gospodynie w telewizji

Święta tuż tuż. Mimo tego trudnego czasu wszyscy chcemy przeżyć je jak najpełniej. Staramy się pielęgnować tradycje, obyczaje i mimo zaleceń sanitarnych, spędzić te święta w gronie najbliższej rodziny.

W poniedziałek, 21 grudnia 2020r. nasze gospodynie z gminy Fajsławice, w porannym programie TVP 3 Lublin „Poranek Między Wisłą a Bugiem”, podzieliły się z widzami swoimi tradycjami bożonarodzeniowymi. Pani Teresa Sagan i Pani Helena Jurek opowiedziały o potrawach, które goszczą na wigilijnych stołach, sekretach świątecznych wypieków, a także tradycji wykonywania ozdób choinkowych. – ręcznie robionych na szydełku bombek, aniołków czy też świątecznych stroików.

Nasze Gospodynie zaprezentowały się w oryginalnych lubelskich strojach ludowych. Nie mogło zabraknąć  również występu wokalnego. Panie - jako członkinie zespołu śpiewaczego „Siedliszczanki” zaśpiewały piękna kolędę wprowadzając widzów w świąteczną atmosferę.

Nagranie można obejrzeć w linku poniżej.

https://lublin.tvp.pl/51430517/21-grudnia-2020

(58 minuta)

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe