VII Międzynarodowy Festiwal Ludowy "Łączy Nas Kultura"

  • 02.11.2020, 11:34
  • Aleksandra Granat
VII Międzynarodowy Festiwal Ludowy "Łączy Nas Kultura"

W niedzielę, 25 października 2020r. odbył się finał VII  Międzynarodowego Festiwalu Ludowego „Łączy Nas Kultura” organizowanego w Łopienniku Nadrzecznym. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie przeprowadzone zostało online. Uczestnicy przesyłali drogą elektroniczną nagrania swoich występów, spośród których Komisja wyłoniła zwycięzców w czterech kategoriach: kapela ludowa zespół śpiewaczy, soliści (śpiew tradycyjny) oraz zespół dziecięcy. Wśród 20 zespołów i 6 solistów biorących udział w festiwalu znaleźli się również reprezentanci gminy Fajsławice: Zespół Śpiewaczy Siedliszczanki, a także Pan Adam Słupny, członek Zespołu Śpiewaczego Fajsławianki, który tym razem spróbował swoich sił jako solista. Pan Adam za swój solowy występ otrzymał wyróżnienie, które odebrał w ubiegłym tygodniu z rąk Wójta Gminy Łopiennik Górny Artura Sawy oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Dariusza Zawady.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Zespołu Śpiewaczego Siedliszczanki i Panu Adamowi Słupnemu za udział  i promowanie gminy Fajsławice na VII Międzynarodowym Festiwalu Ludowym „Łączy Nas Kultura”.   

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe