Gala Finałowa Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa

  • 05.10.2020, 10:09
  • Aleksandra Granat
Gala Finałowa Konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa
W piątek, 2 października 2020r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się gala finałowa konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Tematem przewodnim konkursu były jabłka lubelskie. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z terenu województwa lubelskiego, rywalizowały w kategoriach na najlepszą szarlotkę, na najlepszą potrawę z wykorzystaniem lubelskich jabłek oraz na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięły udział przedstawicielki naszego gminnego Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce.  Przypomnijmy, że  w lipcu br członkinie koła wywalczyły w półfinale konkursu zaszczytne trzecie miejsce swoją szarlotką królewską.  Podczas gali finałowej naszym gospodyniom udało się przez chwilę porozmawiać z żoną  prezydenta Agatą Kornhauser-Dudą, która objęła imprezę honorowym patronatem. Członkinie koła otrzymały od niej wiele ciepłych słów wsparcia i motywacji w kontynuowanie swojej działalności.

Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji i towarzyszących im niezapomnianych przeżyć. Uczestnicy mieli okazję popróbować pysznych potraw tradycyjnych m.in. wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, obejrzeć koncert śpiewaczego zespołu ludowego, a także koncerty zespołów tańca ludowego. Zwieńczeniem imprezy był wspaniały koncert Alicji Majewskiej, która oklaskiwana bisowała kilkakrotnie.

Gratulujemy naszym gospodyniom z KGW „Razem Lepiej” otrzymanej nagrody i dziękujemy za promowanie gminy Fajsławice  podczas finału konkursu o zasięgu wojewódzkim.

 

Aleksandra Granat

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe