Festiwal "Dobre Bo Nasze - Fajsławice Naturalnie"

  • 25.09.2020, 11:12
  • Grzegorz Kosierb
Festiwal "Dobre Bo Nasze - Fajsławice Naturalnie"
Niedzielne popołudnie 20 września 2020r. obfitowało w wiele wydarzeń. Po uroczystościach otwarcia Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach gdzie uhonorowano również jubilatów 35 – lecia Zespołu Śpiewaczego „Siedliszczanki” oraz przedstawicieli 30 – lecia Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic, zebrani goście kontynuowali radosne świętowanie i dobrą zabawę podczas Festiwalu „Dobre bo Nasze – Fajsławice Naturalnie”, który odbył się w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie.

Organizacja tej imprezy była możliwa dzięki realizacji przez Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Atrakcji dla licznie zgromadzonych uczestników nie zabrakło. Pierwszą była degustacja pysznych jubileuszowych tortów, którymi częstowali wspomniani uhonorowani Pani Helena Jurek i pani Teresa Sagan z zespołu „Siedliszczanki” a także przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic Adam Polski i Andrzej Zaborowski.

Wydarzeniu towarzyszył Kiermasz rękodzieła i produktów tradycyjnych. Chętnych nie brakowało żeby popróbować smacznych, a przede wszystkim naturalnych wyrobów od lokalnych producentów z gospodarstw ekologicznych i pyszności przygotowanych przez niezastąpione gospodynie z  kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego. Miłośnicy roślin mogli nabyć różnego rodzaju byliny, sadzonki i zioła.

Podczas festiwalu zebrani mogli obejrzeć pokaz kulinarny, który przedstawił kucharz miejscowej restauracji Jankes – Damian Owczarz. Wraz z radnym powiatowym Bogusławem Domańskim przygotowali smaczny forszmak lubelski, którym poczęstowali chętnych uczestników.

 Ciekawym punktem były zawody sołectw w konkurencjach na wesoło. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach: bieg z ziemniakiem na talerzyku, rzut ziemniakiem do wiaderka, szukanie fantów w stogu słomy, a także obieranie ziemniaka na najdłuższą skórkę i rozpoznawanie owoców i warzyw po dotyku. Jednym z zadań konkursowych było uwicie wianka ziołowo-kwiatowego na głowę. Zawodnicy bawili się znakomicie zapewniając nie lada widowisko pozostałej publiczności. Wszyscy startujący otrzymali bilety do kina, które będą mogli wykorzystać na wybrany przez siebie repertuar, w dogodnym dla siebie czasie.

            Festiwal nie mógł obyć się bez występów artystycznych zespołów i kapel ludowych, które skoczną muzyką umilały wszystkim to niedzielne popołudnie. Swój jubileuszowy występ zaprezentował Zespół Śpiewaczy „Siedliszczanki”, którym przygrywała kapela Uroczysko. Gościnnie zaprezentowały się również zespoły śpiewacze: „Fajsławianki” z Fajsławic, „Polesie” z Borowicy i „Echo” z Gołębia oraz Kapela z Gorzkowa.

            Wójt Gminy Fajsławice składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację i przygotowanie festiwalu.

A.Granat

https://lublin.tvp.pl/49957776/20-wrzesnia-2020-g-2130

(11 minuta)

Grzegorz Kosierb

Zdjęcia (37)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe