Półka bookcrossingowa w ośrodku zdrowia

  • 17.11.2021, 09:46
  • Aleksandra Granat
Plakat informujący o akcji "Uwolnij książki, dziel się z innymi!" Fundacji… Fundacja Bookcrossing Polska Plakat "Uwolnij książki, dziel się z innymi!" Fundacji Bookcrossing Polska

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Fajsławicach zorganizował wspaniałą inicjatywę utworzenia półki z ''uwolnionymi książkami'', która znajduje się w ośrodku zdrowia w Fajsławicach.

Pomysł półki został zaczerpnięty od Fundacji Bookcrossing i polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.

Książki znajdujące się na utworzonej półce ofiarowali czytelnicy gminnej biblioteki. Kompletowanie półki trwa. Każdy kto chciałby zasilić zasoby półki książkami ze swoich domowych biblioteczek, może przynieść książki do Gminnej Biblioteki Publicznej w Fajsławicach i dać im 'drugie życie'.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z półki, wypożyczania książek, które mogą być naszym dobrym towarzyszem na długie jesienno-zimowe wieczory.

Więcej informacji można uzyskać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Fajsławicach.

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe