Konkurs Rolnik z Lubelskiego rozstrzygnięty

  • 09.11.2021, 09:40
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia grafikę Konkursu "Rolnik z Lubelskiego" Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Grafika Konkursu "Rolnik z Lubelskiego"

9 listopada 2021r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody zwycięzcom dwóch konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego: „Rolnik z Lubelskiego 2021” oraz „Ekolubelskie 2021”. Nasza gmina wzięła udział w Konkursie „Rolnik z Lubelskiego” zgłaszając 7 kandydatów z  terenu gminy Fajsławice.
Konkurs przeprowadzony w czterech kategoriach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo i sadownictwo, miał na celu wyłonienie najlepszych rolników, prowadzących swoją działalność z zachowaniem wysokich standardów produkcji rolnej, stosujących nowoczesną technologię upraw i produkcji, a tym samym mających wpływ na rozwój rolnictwa w województwie lubelskim. Takich rolników w gminie Fajsławice jest wielu, jednak do konkursu udało się zgłosić zaledwie 7 – oni swoja pracą i zaangażowaniem są przykładem dla innych. Są to: Piotr Idzik z Suchodół, Beata Depa z Kosnowca, Damian Palus z Marysina, Zbigniew Kociubowski z Woli Idzikowskiej, Piotr Stefaniak z Bielechy, Sławomir Węgrzyn z Ignasina oraz Paweł Jagiełło z Woli Idzikowskiej.
Jesteśmy dumni, że wśród 45 wszystkich zgłoszeń docenieni i uhonorowani zostali również rolnicy z gminy Fajsławice.
Pierwsze miejsce w kategorii ogrodnictwo zajęła Pani Beata Depa, która wraz z mężem Adamem zajmują się uprawą szklarniową ogórków na powierzchni 5200m2. W gospodarstwie stosowana jest komputerowa obsługa szklarni zapewniająca odpowiednie warunki uprawy, a także biologiczna ochrona roślin wpływająca na wysoką jakość wyhodowanych warzyw.
Drugie miejsce w kategorii roślinnej wywalczył Pan Paweł Jagiełło, który z żoną  Magdaleną zajmują się nastawioną na profil ekologiczny uprawą ziół i zbóż.
W kategorii sadownictwo wyróżnieni zostali Pan Damian Palus, zajmujący się uprawą sadu jabłkowego i porzeczki czarnej, a także Pan Piotr Idzik uprawiający agrest i czarną porzeczkę.
Laureaci otrzymali pamiątkowe grawertony, puchary oraz nagrody finansowe, które wręczył Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Ewa Szałachwiej.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za promocję rolnictwa i upraw gminy Fajsławice oraz ogromne zaangażowanie i ciężką pracę na roli.
    

 

                                                                                                                                

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe