Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic nie próżnuje

  • 31.03.2021, 13:23
  • Aleksandra Granat
Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic nie próżnuje
Miło nam poinformować że nasze gminne stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic znalazło się na 11 miejscu w wynikach naboru wniosków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w programie Groby i cmentarze wojenne w kraju.

To już druga dotacja dla stowarzyszenia. Tym razem organizacja pozyska 48 000,00zł. na zadanie pn. „Renowacja, konserwacja grobów wojennych na cmentarzu w Fajsławicach i działania edukacyjno-popularyzujące(etap II)”. Za powyższe środki przeprowadzona zostanie renowacja grobu Powstańca Sybiraka Antoniego Cholewy oraz dokończenie renowacji zbiorowej mogiły Powstańców Styczniowych.

W ramach działań edukacyjnych, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, organizowany będzie rajd rowerowy dla młodzieży szkolnej drogami bitew, cmentarzy i grobów wojennych oraz sesja popularno-naukowa dla regionalistów z województwa lubelskiego poświęcona grobownictwu wojennemu na Lubelszczyźnie.

To nie jedyna dobra wiadomość. Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic wydało drukiem kolejną już 37 pozycję wydawniczą. Tym razem jest to książka autorstwa Adama Polskiego i Ernesta Kamińskiego pt.: „Gminny rejestr (ewidencja) grobów i cmentarzy wojennych gminy Fajsławice w województwie lubelskim”. Publikacja ukazała się dzięki środkom finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach ubiegłorocznego PROGRAMU Groby i cmentarze wojenne w kraju.

Gratulujemy i czekamy na efekty przyszłych działań.

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe