Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice

  • 07.10.2020, 09:07
  • Aleksandra Granat
Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice
Niedzielne popołudnie 4 października 2020r. obfitowało w moc piłkarskich emocji. A to wszystko za sprawą Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice, który rozegrany został na boisku w Fajsławicach.

Gmina Fajsławice współorganizowała to wydarzenie wraz z niezastąpionym Jackiem Kosierbem, reprezentującym stowarzyszeniem Manufaktura Futbolu i jednocześnie zawodnikiem drużyny Reprezentacji Pisarzy Polskich. To właśnie z jego inicjatywy wspólnie zorganizowaliśmy ten turniej, którego celem było wsparcie nie tylko finansowe, ale przede wszystkim emocjonalne Wojciecha Wypycha, który doznał poważnej kontuzji podczas towarzyskiego meczu, rozegranego na otwarciu boiska sportowego w Suchodołach.

Chętnych do wzięcia udziału w tak szczytnym celu nie brakowało. Do Turnieju zgłosiło się 4 drużyny oldbojów: Frassati Fajsławice, Reprezentacja Pisarzy Polskich, MKS Siedliska oraz  Błękitni Suchodoły – drużyna, której historia sięga lat 80-tych. Pełne emocji mecze dopingowali licznie zgromadzeni kibice, którzy korzystając z pięknej pogody i przygotowanej specjalnie dla dzieci strefy zabaw, przybyli całymi rodzinami.

W przerwach między rozgrywkami przeprowadzono licytację gadżetów, z których zebrany dochód został przeznaczony na rehabilitację Wojtka. Wśród wylicytowanych rzeczy nie zabrakło sportowych gadżetów, publikacji, jak i przedmiotów codziennego użytku.

Puchar Wójta Gminy Fajsławice wywalczyła drużyna oldbojów Frassati Fajsławice, kolejne miejsca zajęli Reprezentacja Pisarzy Polskich, MKS Siedliska i Błękitni Suchodoły. Pamiątkowe puchary wręczyli kapitanom drużyn Wójt Gminy Janusz Pędzisz, Zastępca wójta Mieczysław Paluch oraz Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Michalak. Dodatkowo każdy zawodnik otrzymał drobny upominek.

Pamiątkową statuetkę dla Najstarszego Zawodnika ufundowaną przez prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bartnika, otrzymał zawodnik drużyny Błękitnych Suchodoły Pan Lech Suski. Również Wojciech Wypych obdarowany został upominkiem i statuetką, która przekazana przez Jacka Kosierba od stowarzyszenia Manufaktura Fudbolu, będzie przypominać mu o wsparciu i życzliwości kolegów. Natomiast skromnym wyrazem ogromnej wdzięczności samorządu gminy oraz Rady Gminy za owocną współpracę i realną pomoc był przekazany Jackowi Kosierbowi okolicznościowy grawerton i upominek.

Na zakończenie dla wszystkich uczestników przygotowany został skromny poczęstunek, przy którym długo jeszcze rozmawiano o futbolu, rozegranych akcjach, trafionych bramkach i niewykorzystanych szansach.

Wójt gminy serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację, przygotowanie i przebieg całego wydarzenia. Szczególne słowa wdzięczności kieruje w stronę Jacka Kosierba, który nie pierwszy już raz – i mamy nadzieję nie ostatni, okazał swoje ogromne zaangażowanie i bezinteresowną pomoc w organizację turnieju.

Słowa podziękowania należą się również sponsorom imprezy, bez których wydarzenie nie miałoby tak szczególnej oprawy: Panu Piotrowi Cichoszowi Studio Graficzno-Reklamowe, Panu Dariuszowi Janiszkowi Usługi Gastronomiczne, Panu Tomaszowi Madei, Panu Damianowi Surmie, Panu Mirosławowi Gieraczowi, Panu Adamowi Błaziakowi, a także Pani Paulinie Greczkowskiej reprezentującej stowarzyszenie Pro Bono.

Nasza impreza pokazała jak wielu ludzi dzieli się swoimi umiejętnościami, aktywnością i sercem dla drugiego człowieka.

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe