piątek, 26 kwietnia 2024 18:12

Złote i Diamentowe Gody 2022

Uroczystość Jubileuszy Złotych i Diamentowych Godów, 29 września 2022r, Gminny Ośrodek kultury w Fajsławicach

Autor: Urząd Gminy Fajsławice

Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak ludzie, którzy przeżyli ze sobą pół wieku. Tą właśnie piękną uroczystość 29 września 2022r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach obchodziło 10 par małżeńskich z terenu Gminy Fajsławice:

Leszek i Henryka Baran

Tadeusz i Czesława Bielak

Tadeusz i Krystyna Błaziak

Józef i Grażyna Fornal

Bogdan i Maria Gąsak

Jan i Maria Góra

Adam i Alfreda Kołodziejczyk

Józef i Aniela Stadnik

Adam i Mirosława Stefaniak

Ireneusz i Irena Wasil

Ten dzień był również okazją do świętowania dla 5 par małżeńskich, które w tym roku obchodzą 60 –tą rocznicę ślubu – Diamentowe Gody:

Marian i Marianna Adamiak

Marian i Irena Denis

Józef i Janina Garbal

Tadeusz i Albina Grzesiak

Józef i Krystyna Wilk

W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których byli m.in.: ksiądz proboszcz parafii w Fajsławicach Robert Śliż, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, a także Zastępca wójta Mieczysław Paluch, Przewodniczący Rady Gminy Fajsławice Sławomir Michalak i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Sobczuk. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektor Szkoły Podstawowej w Fajsławicach Aneta Kosmala i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach Wojciech Hus.

Główny moment spotkania to uroczyste wręczenie Jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i legitymacji przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Wójt Gminy przekazał dostojnym Jubilatom słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład zgodnego i wytrwałego wspólnego życia  dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu.

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach z okazji tych wyjątkowych Jubileuszy Złotych i Diamentowych Godów pod okiem nauczyciela pani Iwony Sałagi przygotowały piękną część artystyczną, wprowadziła zebranych w miły nastrój wspomnień.

Niestety, nie wszyscy Jubilaci mogli uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie. Życzymy im zdrowia i dalszych wspólnych dni życia.