sobota, 27 kwietnia 2024 01:31

XLV Sesja Rady Gminy Fajsławice

Herb Gminy Fajsławice

Autor: Urząd Gminy Fajsławice

Dnia 28 września 2022r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XLV Sesja Rady Gminy Fajsławice.

Po informacjach przedstawionych przez przewodniczących poszczególnych komisji, sprawy bieżące pracy urzędu omówił Wójt Gminy Janusz Pędzisz.

W dalszej części obrad Radni podjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia zmiany w Regulaminie określającym wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków dla nauczycieli placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Fajsławice.

Ponadto Radni podjęli wolę przejęcia przez Gminę Fajsławice od Skarbu Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad zarządu i własności dróg wybudowanych w ramach inwestycji pn. „Budowa drogi ekspresowej S17 Piaski - Hrebenne”.

Rada Gminy podjęła także uchwałę o udzielenie Powiatowi Krasnostawskiemu pomocy finansowej z przeznaczeniem dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego utworzonego przy SP ZOZ w Krasnymstawie oraz uchwały dotyczące zmian w budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej na lata 2022-2025.