piątek, 26 kwietnia 2024 00:12
pochmurnie

Fajsławianki śpiewem powitały jesień w Kazimierzu Dolnym

W niedzielę 25 września 2022r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbyła się XXIII edycja Święta Jesieni. Jak co roku w ramach wydarzenia organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, by każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Kiermasz produktów regionalnych i rękodzieła, konkursy dla dzieci i dorosłych, pokaz kulinarny, a także występy zespołów ludowych  i słoneczna pogoda zgromadziły przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego licznych uczestników.

Jednym z zespołów, które zapewniły oprawę muzyczną wydarzenia był nasz zespół śpiewaczy „Fajsławianki”, który gościł na Święcie Jesieni już po raz czwarty. Zespół zaprezentował kilkanaście utworów ludowych, wywodzących się z rejonu naszej gminy.

Składamy serdeczne podziękowania członkom zespołu śpiewaczego „Fajsławianki” za reprezentację naszej gminy podczas XXIII Święta Jesieni w Kazimierzu Dolnym.